Vážení spoluobčané,

rád bych Vás seznámil s činností kolektivu mládeže během uplynulých měsíců. Současné složení našeho kolektivu mládeže čítá 14 dětí mladších žáků, 14 dětí starších žáků a 5 vedoucích. Ještě, než začala podzimní tréninková příprava, uspořádali jsme na Mokřince hasičské odpoledne pro děti z místní mateřské školy. Ukázali jsme dětem něco ze svých hasičských dovedností a děti z MŠ si mohly vyzkoušet některé z hasičských disciplín. Léto také zakončili starší žáci společným večerem, úklidem našeho areálu a následným přespáním v našich vnitřních prostorách na Mokřince. Obě tyto akce proběhly za podpory dotačního programu MŠMT „Zelená Evropa“.

Poté začal náš podzimní tréninkový cyklus, který jsme začali ještě ve venkovním prostředí. Pečlivě jsme se připravovali na dva podzimní závody požárnické všestrannosti, které odstartovaly nový ročník Ostravské ligy mládeže. První z nich se konal 1.10. ve Vratimově, kde jsme se vydali s družstvy mladších i starších žáků. Mladší žáci si připsali první ligové body za 6. místo, starším žákům přinesl předvedený výkon 9. místo. O dva týdny později jsme zavítali k našim sousedům z Krásného Pole. Zde vlivem vysokého počtu onemocnění mladších žáků startovalo pouze družstvo žáků starších, které však postavilo na start dvě hlídky. Ve velké konkurenci si připisují celkové 11. a 17. místo.

Na konci října si starší žáci zpestřili tréninkový program návštěvou kina v Ostravě. Začátek listopadu patřil také mimotréninkovým aktivitám. První listopadový čtvrtek věnujeme výrobě vánočních přání a navazujeme tak na loňskou i předloňskou akci, v jejímž výsledku poputují hotová přáníčka do rukou obyvatelů domova seniorů Sluníčko. Do tvorby těchto přáníček se zapojily všechny naše hasičské děti, kterým vypomáhali naši dříve narození členové sboru. Všem patří velké poděkování za jejich čas a kreativitu. Celkem letos potěší své majitele přes 200 ručně vytvořených přáníček. Tato akce sklízí ze strany obyvatelů domova vždy velmi radostnou a pozitivní odezvu. Věříme, že letos tomu nebude jinak. Tato činnost proběhla opět za podpory dotačního programu MŠMT „Mezigenerační dialog“.

V listopadu jsme také, již tradičně, navštívili strašidelný zámek v Kravařích. U dětí se tato akce vždy těší velké oblibě a do Kravař jezdíme v hojném počtu. Letos se opět dokázalo, že máme statečné děti, které si strašidelnou prohlídku užily a domů se vracely s mnoha zážitky.

Od listopadu se také naše tréninky přemístily do vnitřních prostor naší tělocvičny. Zde si naši žáci zdokonalují zejména fyzickou přípravu a připravují se na zimní halové soutěže. Najde se samozřejmě také časový prostor na různé hry a zábavu.

V tradiční prosincový čas nás z tréninku vyrušila nečekaná návštěva. Do tělocvičny zavítal Mikuláš s andělem a čertem. Děti ukázaly něco ze svých hasičských dovedností, odrecitovaly vánoční básničku a vyhnuly se tak čertovi… Mikuláš dětem předal drobné odměny a mohli jsme v plném složení pokračovat v tréninku.

Na konci roku jsme opět zažádali o dotaci Národní sportovní agentury „Můj klub“. Za schválenou částku dotace bylo pořízeno nové vybavení pro požární sport mládeže, překážky a další pomůcky, které nám pomůžou ke zkvalitnění přípravy dětí. Část dotace šla na finanční podporu výstavby klubovny na Mokřince pro přípravu sportovních družstev mládeže.

Chceme moc poděkovat všem rodičům, dětem a všem ostatním členům našeho kolektivu za podporu v tomto roce. Doufáme, že se budeme všichni ve zdraví scházet i nadále a čeká nás mnoho dalších úspěchů a společných zážitků.

Závěrem přejeme všem poklidné, šťastné a ve zdraví prožité vánočních svátky strávené v okruhu těch nejbližších. V novém roce se na vás opět těší vedoucí mládeže Renča, Krista, Dan, Martin a Jirka.

Za kolektiv mládeže

Martin Kubín

Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Náš tým

Sample image

Renáta Kotalová

Starší žáci
607 650 492
Sample image

Kristýna Prčíková

Starší žáci
774 961 403
Sample image

Thea

Starší žáci
xxx xxx xxx
Sample image

Daniel Palička

Mladší žáci
605 279 477
Sample image

Martin Kubín

Mladší žáci
605 461 193
Sample image

Jiří Pražák

Mladší žáci
xxx xxx xxx